Juventus upisao drugi poraz u sezoni

Miralem-Pjanic

Drugi poraz Juventusa u ovoj sezoni Serie A. Sampdoria je branitelja naslova u 13. kolu pobijedila s 3:2, a do sudijske nadoknade je vodila 3:0.

Sva tri gola domaća ekipa zabila je u drugom poluvremenu. Prvo je Szczesnyja, koji je branio umjesto ispadanjem Italije potresenog Buffona, matirao Zapata u 52. minuti. Sjajno se snašao u skoku pet metara od gola gostiju.

Dvadeset minuta kasnije Torreira je pronašao prostor na 18 metara, namjestio se na udarac i sjajno pogodio suprotni ugao. Konačan rezultat u 79. minuti postavio je Ferrari neometan pogotkom s tri metra. Sampdoria je tri gola zabila iz prva četiri udarca u okvir gola na utakmici.

U sudijskoj nadoknadi je Higuain s bijele tačke smanjio na 3:1, a Dybala u 94. minuti dao nadu gostima da ipak mogu izbjeći poraz, ali za to je bilo prekasno.

Juventus, koji je u prvom dijelu propustio povesti u dvije prilike preko Higuaina, nakon 13 kola ima četiri boda manje od Napolija i ne izgleda moćno kao ranijih godina.

Miralem Pjanić je izašao iz igre u 80. minuti, a umjesto njega je ušao Matuidi.