Europa liga

Kakva noć Edina Višće, sa dva gola donio Basaksehiru istorijski trijumf (VIDEO)

20200227_2_41076881_52578926_Web

Turski tim je slavio nakon produžetaka sa 4:1 i tako ostvario istorijski plasman

Fudbaleri Bašakšehira plasirali su se u osminu finala Evropske lige nakon što su u revanšu poslije produžetaka savladali lisabonski Sporting sa 4:1, a junak meča je bio veznjak BiH Edin Višća koji je postigao dva gola za turski tim.

U prvom meču Sporting je slavio rezultatom 3:1, dok je i revanš u Istanbulu završen istim rezultatom pa su se igrali produžeci.

Nakon prvih 45 minuta igre u Istanbulu, Bašakšehir je imao prednost od 2:0, golovima Škrtela i Aleksića.

Vietto je u 68. minuti pogodio za 2:1 i kada se činilo da će domaće ekipa ispasti iz Evropske lige, Višća je odličnim golom u 92. minuti donio produžetke svom timu.

U 118. minuti ekipa Bašakšehira je izborila penal, a na scenu je ponovo stupio Višća koji je pogodio za 4:1 i svom timu donio historijski prolazak u osminu finala.

Edin Višća eurogolom izborio produžetke za Basaksehir protiv Sportinga (VIDEO)