Kicker: Bičakčić i Kolašinac u idealnom timu kola

Ermin Bicakcic

Dvojica reprezentativaca Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac i Ermin Bičakčić našli su mjesto u idealnom timu kola Bundeslige prema izboru uglednog Kickera.

Kolašinac je bio strijelac jedinog pogotka u trijufu Schalkea nad Mainzom (1:0), dok je Bičakčić bio najbolji igrač utakmice u kojoj je Hoffenheim savladao Bayer Leverkusen s minimalnih 1:0. I Bičakčić i Kolašinac su odigrali svih 90 minuta za Hoffenheim i Schalke i dali su veliki doprinos pobjedama svojih ekipa, te zauzeli mjesto u najboljem timu kola.

Podsjetimo, u 25. kolu Bundeslige se u strijelce upisao i Vedad Ibišević, ali njegov pogodak iz jedanaesterca u 50. minuti utakmice protiv Kolna nije bio dovoljan da se nađe u timu kola, najviše zbog sjajnog Modestea koji je na toj utakmici postigao hat-trick (4:2).