Klopp nadmudrio Mourinha, Liverpool “pomeo” Chelsea u Londonu (VIDEO)

2DF9477A00000578-3298018-image-a-137_1446302374934

Nogometaši Liverpoola savladali su Chelsea 3:1 (1:1) posle preokreta na Stamford Bridgeu.

Domaćin je sjajno krenuo i poveo već u četvrtom minutu preko Ramiresa, ali su “redsi” u nastavku potpuno kontrolisali meč te preko sjajnog Philippea Coutinha preokrenuli rezultat 25 minuta prije kraja.

2DF94BDA00000578-3298018-image-a-147_1446302693153

Jose Mourinho, koji će vjerovatno ponovo kritikovati sudije zbog prvog gola nakon isteka nadoknade vremena te oproštenog drugog žutog kartona Lucasa Leive, tražio je spas u ofanzivi, ali je Cristian Benteke dotukao domaćina u 83.

[yuzo_related]

Asmir Begović je bio nemoćan kod primljenih golova, a u nekoliko navrata spriječio je čiste pogotke gostiju.

Liverpool je ostvario prvu pobjedu posle tri uzastopna remija u Premiershipu, što je prvenac Jurgena Kloppa u prvenstvu, nekoliko dana nakon trijumfa u Kupu.

“Redsi” su na tri boda od rivala koji su na mjestima što vode u Ligu prvaka.

S druge strane, Chelsea nastavlja sa najgorim startom sezone u posljednjih 20 godina, aktuelni šampion je poražen treći put u posljednja četiri kola, već sedmi put u takmičenju, pa je ostao u donjem dijelu tabele, na samo pet bodova od zone ispadanja.