Sjajan niz

Kosovo pobijedilo Češku i prestiglo Engleze, zadnji put su izgubili 2017. (VIDEO)

murici-kosovo

Fudbalska reprezentacija Kosova savladala je Češku rezultatom 2:1 na prepunom stadionu “Fadil Vokrri” u Prištini u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020, javlja Anadolu Agency (AA).

Češka je povela sa 1:0 u 16. minutu igre golom Patrika Schicka. Nedugo kasnije, Vedat Muriqi je golom u 20. minuti izjednačio na 1: 1 i stim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

U drugom dijelu ige, Kosovo je u 66. minuti golom Mergima Vojvode prešlo u vođstvo. Meč je završen rezultatom 2:1.

Ovo je druga pobjeda kosovske reprezentacije u kvalifikacionoj grupi A za Euro 2020. u kojoj su još i Češka, Engleska, Bulgarska i Crna Gora.

Kosovo je prvu pobjedu ostvarilo nad Bugarskom u gostima, rezultatom 2:3.

Ovom pobjedom Kosovo je ostvarilo niz od 15 pobjeda, a zadnji put su poraženi u oktobru 2017. godine.

Kosovo vodi u Grupi A sa osam bodova, a slijede Engledska i Češka sa po šest. Selekcija Kosova za tri dana igra u gostima sa Engleskom.