premijer liga bih

Kriza Zrinjskog nastavljena i na Vrbasu: Vranješ donio Borcu važna tri boda

boraczrinjski-681×451

Borac je ovim trijumfom ostao u vrhu tabele, dok se kriza Zrinjskog nastavila na startu nove sezone

Derbi meč 4. kola m:tel PLBiH odigrali su u Banja Luci ekipa Borca i Zrinjskog. Konačan rezultat glasio je 1.0.

Borac je sjajno otvorio meč. Igrala se peta minuta, a Vranješ je na asistenciju Ziljkića pogodio za 1:0.

Nakon toga gledali smo dobar fudbal. Oba tima su imala svoje prilike.

U 22. minuti pokušao je Trebotić za goste, a u 27. minuti Enin, ali ostalo je 0:0.

Igrala se 37. minuta kada su Ziljkić i Vranješ odigrali još jednu lijepu akciju, međutim promjene rezultata nije bilo i na odmor se otišlo vodstvom domaćih od 1:0.

U nastavku prvi prijete domaći preko Vojnovića u 52. minuti, ali Horkaš je bio siguran. Igrala se 69. minuta kada je Mašić propustio dobru šansu za goste.

Do kraja meča još nekoliko prilika na obje strane, ali ostalo je 1:0. Borac je ovim trijumfom ostao u vrhu tabele, dok se kriza Zrinjskog nastavila na startu nove sezone.