Kup BiH: Široki i Željezničar u osmini finala, Sarajevo i Zrinjski eliminirani

FKZ – Metalleghe Zeljeznicar (7)

Nogometaši Širokog Brijega plasirali su se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine. Branitelji naslova su danas u Bijeljini pobijedili ekipu Radnika s 1:0 u okviru šesnaestine finala Kupa BiH, a jedini gol za Širokobriježane postigao je Lončar u 56. minuti.

Plasman u osminu finala izborio je i Željezničar koji je u Jajcu ostvario minimalnu pobjedu nad Metallegheom BSI. Strijelac jedinog gola bio je Zeca u 3. minuti susreta.

Veliko iznenađenje je napravila Sloga iz Simin-Hana koja je bila bolja od aktuelnog prvaka Zrinjskog s 1:0 pogotkom Stokića u 63. minuti.

Od Kupa su se oprostili i igrači Sarajeva, koji su nakon penala u Doboj Kaknju poraženi od Mladosti sa 4:3. Nakon 90. minuta rezultat je bio 0:0.

Čelik je nakon izvođenja penala slavio u Živinicama protiv Slavena sa 5:4. Rezultat nakon 90 minuta bio je 2:2.

Najviše golova postignuto je u Vitezu gdje je istoimeni tim poražen od banjalučkog Borca sa 3:9.

Petnaest utakmica 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine je odigrano danas, dok je u jedinom jučerašnjem susretu Rudar Prijedor eliminisao Tekstilac iz Dervente, nakon izvođenja jedanaesteraca.

Rezultati:

19. septembra:
Rudar Prijedor – Tekstilac 1:1 (Ognjen Jaćimović 39.’ – Aleksandar Milaković 27.’), penali – 5:4

20. septembra:

Metalleghe BSI – Željezničar 0:1 (Asim Zec 3.’)

Mladost DK – Sarajevo 0:0, penali 4:3

Radnik Bijeljina – Široki Brijeg 0:1 (Stjepan Lončar 56.’)

Sloga Simin Han – Zrinjski 1:0 (Joco Stokić 63.’ penal)

Zvijezda 09 – Bosna Visoko 2:0 (Dejan Vučić 1.’, Selmir Mahmutović 26.’)

FK Vitez – Borac BL 3:8 (Sabahudin Petak 16.’, Haris Rebihić 63.’, Admir Zukan 81.’ – Boris Raspudić 9.’, Predrag Zekanović 31.’, 89.’, Petar Kunić 45.’, 48.’, 67.’, Ivica Guberac 54.’, 84.’)

Slaven Živinice – Čelik 2:2 (Mirnes Salihović 8.’, 82.’ – Eldin Omerkić 67.’ autogol, Germain Kouadio 74.’ penal), penali 6:7

Leotar – Kozara 4:0 (Dragan Ristić 3.’, 64.’, Nikola Medan 72.’, Vladimir Todorović 78.’)

Velež – Olimpik 1:3 (Leiner Garcia Panesso 45'+1 – Nedim Oglečevac 25.’, Armin Mahović 56.’, Damir Vidović 90'+2)

Ljubić – NK Vitez 0:6 (Elvis Bibić 20, 49, Petar Bojo 22’, Marin Vranjić 62’, Selmin Đogić 65’, 87’)

Bratstvo Gračanica – Sutjeska Foča 6:1 (Jasmin Mujkić 6.’, Husejn Puturalić 23.’, 79.’, Edo Vehabović 59.’ penal, Salem Salkić 73.’, Diabang Mousa 74.’ – Boško Radović 62.’)

Azot Vitkovići – Sloboda 1:2 (Eldin Korjenić 67.’ – Almin Isaković 40.’ autogol, Edis Smajić 69.’)

Svatovac – Slavija 1:1 (Nerves Okačić 73.’ – Slađan Antić 85.’), penali 6:5

Grude – Krupa 0:4 (Elvir Koljić 9.’, 35.’, Stefan Barić 66.’, 79.’)

TOŠK Tešanj – GOŠK Gabela 2:2 (Haris Kurdić 50.’, Osmo Nuhamović 78.’ – Mirsad Ramić 73.’, Luka Anković 88.’), penali 6:7.