Kup BiH: U Siminom Hanu bez golova, pobjede Krupe i Zvijezde 09

fena – sloga_sloboda08

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH za nogometaše u Simin Hanu su Sloga i tuzlanska Sloboda igrali bez pogodaka.

Utakmica je bila tvrda, više se vodilo računa o tome da se ne primi gol, ali je ipak bilo nekoliko šansi za pogodak.

U 14. minuti Vukmirović je za malo prebacio okvire gola Slobode, a u 17. minuti šut iz „slobodnjaka“ Osmanagića zaustavila je greda. U nastavku akcije Krpić je šutirao pokraj gola.

Kao što su najavili treneri Darko Vojvodić i Slavko Petrović, putnik za polufinale tražit će se u uzvratnom susretu, 29. novembra na Tušnju.

Susret na stadionu Bare pratilo je oko 1.000 gledatelja.

Nogometaši Krupe i Zvijezde 09 upisali su pobjede u gostima u prvim utakmica četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.

Krupa je u Prijedoru pobijedila ekipu Rudara s 3:0 i praktično osigurala plasman u polufinale, dok je Zvijezda 09 slavila u Sarajevu protiv Olimpica sa 2:1.

Uzvratni susreti igraju se za sedam dana, kada će prvi meč četvrtfinala odigrati Široki Brijeg i Željezničar.