Kvalifikacije za LP: Partizan i Rijeka na pragu trećeg pretkola

partican

Ekipa Partizana je u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka u Beogradu savladala Budućnost iz Podgorice sa 2:0.

Domaćin je u prvom poluvremenu imao nekoliko veoma izglednih prilika, ali je ipak ostalo 0:0 poslije 45 minuta igre.

Partizan je u drugo poluvrijeme ušao dosta odlučnije, te su već u 53. minuti poveli golom Đurđevića koji je pogodio s bijele tačke. Lopta je uz malo sreće prošla iza leđa golmana Mijatovića.

Domaća ekipa je u 63. minuti povećala prednost, nakon što je Leonardo pogodio za 2:0.

Uzvratni meč se igra u utorak, 18. jula, u Podgorici.

Rijeka je sa 2:0 pobijedila velškog prvaka New Saints sa 2:0, golovima Josipa Mišića u 4. i Florentina Mateija u 68. minuti.

Hrvatski prvak razbio je skromne Velšane i bez obzira što je došao do prve pobjede u Ligi prvaka, može žaliti što to slavlje nije bilo daleko uvjerljivije, jer je Rijeka to zaslužila igrom i dominacijom protiv daleko lošijeg suparnika.