Kvalifikacije za LP: Partizan na pragu eliminacije

partizan
FOTO novosti.rs

Fudbaleri beogradskog Partizana u prvom su meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu prvaka poraženi od grčkog Olympiakosa sa 1:3, javlja Anadolu Agency (AA).

Olympiakos je došao u prednost već u 6. minuti golom Bena Nabouhanea na asistenciju Marka Marina.

Partizan je u 10. minuti uspio izjednačiti golom Leandrea Tawambaa nakon asistencije Marka Jankovića.

U nastavku je bilo još nekoliko prilika na obje strane, ali se na odmor ipak otišlo kod rezultata 1:1.

Gosti su u drugo poluvrijeme ušli dosta odlučnije, te su u 56. minuti uspjeli povesti golom Bena, njegovim drugim golom na ovom meču.

Olympiakos je u prvoj minuti sudijske nadoknade došao i do trećeg pogotka preko Emmanuela Emenikea koji je u 88. minuti ušao u igru umjesto Bena.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, pa je grčki tim zabilježio važnu gostujuću pobjedu pred uzvratni duel.

Uzvratna utakmica je na programu u srijedu, 2. avgusta.