La liga: Espanyol zacementirao Osasunu na posljednje mjesto

espanyol

Nogometaši Espanyola pobijedili su na domaćem terenu Osasunu sa 3-0 u prvoj utakmici nedjeljnog programa 24. kola španskog prvenstva.

Vodeći pogodak za Espanyol postigao je Caicedo u 17. minuti, a isti je igrač promašio kazneni udarac u 29. minuti pa je na poluvremenu rezultat bio 1-0, ali su gosti ostali s igračem manje zbog isključenja Oiera.

Brojčanu prednost je Espanyol iskoristio već u prvoj minuti nastavka, kad je za 2-0 pogodio Jurado. Konačnih 3-0 postavio je Moreno u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Espanyol je devetom pobjedom u sezoni stigao do 35 bodova i osmog mjesta na tabeli.

Osasuna je sa samo 10 bodova iz 24 utakmice zacementirana na posljednjem mjestu.

Vodeći Real Madrid i Sevilla imaju po 52 boda, ali Madriđani imaju dvije utakmice manje od Andalužana. Treća je Barcelona s bodom manje od vodećeg dvojca, ali i utakmicom više od Reala.

U nedjelju su na rasporedu još četiri utakmice: Atletico Madrid – Barcelona (16.15 sati), Athletic Bilbao – Granada (18.30), Sporting Gijon – Celta Vigo (18.30) i Villarreal – Real Madrid (20.45).

Espanyol 3 – 0 Osasuna Highlights & GOALS IN… by live-football3