Lazio na krilima Senada Lulića pregazio Sampdoriju (VIDEO)

lazio lulic

Fudbalsko popodne u Italiji obilježila sjajna ekipa Lazija, koja je ”do vrha” napunila mrežu Sampdorije.

Golgetersku kanonadu na ”Olimpicu” započeo je Keita već u drugom minutu utakmice, a na asistenciju Sergeja Milinković-Savića.

Ali, kada je Škrinjar u 18. minutu skrivio penal i pri tome zaradio crveni karton zbog, kola su za Genovljane tek krenula nizbrdo.

Penal je realizovao Immobile za 2:0, Linetti je u 32. minutu prepolovio tu prednost, a onda do kraja poluvremena još tri lopte završile su u mreži golmana Sampdorije Puggionija.

Hoedt je u 36. minutu postigao treći, a dva minuta kasnije Anderson je iskoristio novi jedanaesterac za Rimljane. Tačku na goleadu u prvom poluvremenu stavio je De Vrij za više nego ubjedljivih 5:1.

U nastavku, Lulić u 65. i Imobile pet minuta kasnije dodatno su povisili prednost ”Nebesko plavih”, da bi poraz Sampdorije koliko-toliko ublažio Quagliaraea, golovima u 72. i 90. minutu za konačnih 7:3.

All Goals & highlights HD – Lazio 7-3 Sampdoria… by lifefootball

Lazio se ovom pobjedom dodatno učvrstio na četvrtom mjestu, sa pet bodova više od petoplasirane Atalante.