Le Championnat: U derbiju kola St. Etienne savladao Lyon

st ettien

U jednom od najvećih derbija francuskog nogometa St. Etienne je pobijedio Lyon 1:0 skočivši s devete na peto mjesto na ljestvici.

Derbi “Rhone-Alpes” odlučio je pogodak Alexandera Soderlunda u 76. minuti na asistenciju Kevina Monneta-Paqueta. Bio je to već četvrti poraz Lyona u zadnjih pet susreta i tek druga pobjeda St Etiennea u zadnjih šest kola.

U ranije odigranom susretu Monaco se gostujućom pobjedom protiv Lorienta 2:0 probio na drugo mjesto Le Championnata. Ekipa iz “Kneževine” je utakmicu prelomila između 53. i 57. minute postigavši oba gola. Za 1:0 je zabio Thomas Lemar u 53. minuti na asistenciju Portugalca Joaoa Moutinha, a četiri minute kasnije Portugalac je potvrdio status igrača utakmice postigavši i drugi gol na utakmici.

Gostujuću pobjedu je ostvario i Marseille pobijedivši Caen 3:1. Golove za Om postigli su Michy Batshuayi (12), Georges-Kevin N'Koudou (60) i Bouna Sarr (83), dok je strijelac za domaćine bio Sylvio Ronny Rodelin (67).

Na tabeli vodi Paris St Germain sa 57 bodova, Monaco je drugi sa 36 bodova, dok je na trećem mjestu Angers sa 34 boda.