premijer liga bih

Leotar odnio bodove sa Koševa

fk sarajevo – leotar – fena 2 (1)

Fudbaleri Sarajeva poraženi su večeras na Koševu od Leotara sa 0:1, u prvoj utakmici devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je priredilo još jedno razočarenje za svoje navijače pretrpivši treći poraz na svom terenu u ovoj sezoni.

Iako su od prve minute imali veći posjed lopte, domaći igrači su veoma teško dolazili do prilika. Najbolju šansu u prvom dijelu imao je Hebibović koji je izašao sam pred Vukanovića , ali je golman Leotara odbranio njegov udarac.

U 66. minuti gosti iz Trebinja dolaze do pogotka. Zec je uposlio Aćimovića koji pogađa za 0:1.

Do kraja susreta Sarajevo je “bacilo sve karte” u napad, imali su nekoliko šansi, ali se rezultat nije promio te je Leotar došao do druge pobjede.

Gosti su na kraju mogli doći i do drugog gola. U sudijskoj nadoknadi golman Šahinović je oborio Ristića, sudija je pokazao na bijelu tačku, ali je udarac Paranosa odbranio mladi golman Sarajeva.

Još jedna utakmica devetog kola igra se večeras, a od 20 sati sastaju se Borac i Široki Brijeg. Ostali mečevi na rasporedu su u subotu. Sastaju se: Posušje – Radnik (16.30), Željezničar – Velež (17.00), Tuzla City – Sloboda (18.55) i Zrinjski – Rudar (21.10).