Lewandowski golom u sudijskoj nadoknadi donio pobjedu Bayernu

robert_lewandowski

Lider Bundeslige Bayern pobjedom je krenuo u 2017. godinu. Aktuelni prvak slavio je kod Freiburga s 2:1 u prvoj utakmici 17. kola, te upisao petu uzastopnu pobjedu u prvenstvu uz dva gola čudesnog Roberta Lewandowskog.

Međutim, nije sve dobro krenulo po ekipu iz Munchena. Domaćin je poveo već u 4. minuti golom Janika Haberera.

No, zahvaljujući nevjerovatnom Robertu Lewandowskom gosti su uspjeli preokrenuti. Poljak je prvo izjednačio u 35. nakon kornera koji je izveo Franck Ribery.

Kada se činilo da će Freiburg stići do boda i zaustaviti favorita, Lewandowski je napravio pravi show. Ribery je centrirao s lijeve strane, a napadač čudesno primio loptu i poslao je od stative u mrežu za pobjedu u 91. minuti.