Liga Evrope: Burić sačuvao mrežu, Šehić primio tri komada

sehic london

Širom Evrope večeras su igrane utakmice 1. kola Lige Evrope.

Ibrahim Šehić je sa svojim Qarabagom gostovao na White Hart Laneu kod Tottehama, gdje su poraženi s 1:3. Šehić je stajao na golu svog tima.

Sead Kolašinac odgledao je s klupe pobjedu Schalkea na gostovanju kod APOEL-a, 3:0.

Jasmin Burić čuvao je gol Lecha u remiju protiv Belenensesa (0:0). Senad Lulić nije ulazio s klupe u remiju Lazija na gostovanju kod Dnipra (1:1). Ermin Zec proveo je na terenu prvo poluvrijeme utakmice između Gabale i PAOK-a (0:0).

rezultati

Beogradski Partizan u prvom kolu Evropske lige pobijedio je holandski Az Alkmaar na svom travnjaku s 3:2.

Oumarou je načeo Holanđane u jedanaestoj minuti, a Van der Linden je izjednačio. Novim golom Oumarou je vratio vodstvo Partizanu, a pobjedu Beograđana potvrdio je Živković minutu prije kraja utakmice. Henriksen je u 93. pogodio za konačnih 3:2 na semaforu.

Deset minuta prije kraja gosti su ostali s igračem manje jer je Hupperts dobio drugi žuta karton. Beograđani su posljednji put u Ligi Evrope slavili 2009. godine protiv Šahtara. U istoj grupi Athletic Bilbao je identičnim rezultatom slavio protiv Augsburga.