Liga Evrope: Zec prošao, Sušićev Hajduk pao bez ispaljenog metka

liberec

Splitski Hajduk se katastrofalnom igrom na svom Poljudu oprostio od evropske nogometne scene za ovu sezonu. Češki predstavnik Liberec je i u uzvratu slavio s 1:0 i prošao u grupnu fazu Lige Evrope.

Gol odluke pao je u 23. minutu, a strijelac je bio Sural. Podsjećamo Česi su i prvoj utakmici slavili s 1:0. Revanš na Poljudu odigran je u fantastičnoj atmosferu koju su napravili domaći navijači.

hajduk liberec

Tino Sven Sušić odigrao je svih 90 minuta u dresu Splićana.

Split, 27.08.2015 - Nogomet: Hajduk - S. Liberec, atmosfera na utakmici

Ermin Zec igrao je do 86. minutu u dresu azerbejdžanske Gabale koja je napravila veliko iznenađenje i eliminirala grčki Panathinaikos. Utakmica u Grčkoj završena je 2:2, a s obzirom da je prvom meču bilo 0:0, Gabale je prošla dalje zahvaljujući većem broju golova u gostima. Oba gola za Gabalu zabio je Dodo.

PAOK za koji je nadavno potpisao Gojko Cimirot prošao je u grupnu fazu zahvaljujući pobjedi u prvom meču od 5:0 nad danskim Brondbyjem. Večeras je revanšu bilo 1:1. Cimirot nije igrao zbog ozljede.