Liga prvaka: Remi Rome, Džeko igrao cijelu utakmicu

dzeko

Odigrano je još pet mečeva Play offa Lige prvaka.

Duel Porta i Rome završio je bez pobjednika, 1:1, a naš Edin Džeko pružio je solidnu partiju, ali se nije uspio upisati u strijelce. Odigrao je svih 90 minuta.

Imao je Dijamant sjajnu priliku na početku utakmice, no loptu je skoro s gol linije izbacio odbrambeni igrač Porta.

Roma je povela autogolom Monteira u 21. minutu, a Silva je poravnao u 61. iz penala.

Roma je od 41. minuta igrala sa igračem manje jer je Vermaelen zaradio drugi žuti karton. Duel Porta i Rome bio je jedini koji je završio bez pobjednika.

Celtic je napravio sjajan posao kod kuće protiv izraelskog prvaka Beer Sheve, slavivši s 5:2.

Legia iz Varšave na korak je do plasmana u grupnu fazu, nakon što je večeras u gostima bila bolja od irskog Dundalka s 2:0. Podsjećamo, upravo je Legia izbacila bh. šampiona Zrinjskog.

Odličan posao napravio je i bugarski Ludogorets koji je pred svojom publikom s rutinskih 2:0 slavio protiv Plzena iz Češke.

Monaco je slavio s 2:1 u gostima kod Villareala.