Liga prvaka: Ronaldo i Bale potopili Borussiju VIDEO

ronaldo_bale

Derbi drugog kola Lige prvaka donio je gostovanje Reala kod Borussije u Dortmundu. Madriđani su slavili s 3:1 bez većih problema. Bila je to prva pobjeda Reala u Dortmundu u Ligi prvaka, nakon šest bezuspješnih pokušaja.

Real je poveo u 18. minuti golom Balea, i to je bio rezultat prvog dijele susreta. Na 2:0 povisio je Ronaldo u 50. minuti.

Samo četiri minute kasnije Aubameyang je vratio nadu domaćinu, no Ronaldo je u 79. minuti ponovo zabio, za konačnih 3:1.

Ronaldo je večeras igrao svoju 400. utakmicu u dresu Reala, i stigao do nevjerovatnih 411 golova.

U drugoj utakmici grupe H Tottenham je protutnjao Kiprom slaviviši s 3:0 protiv APOEL-a, golovima Harryja Kanea, koji je mrežu domaćina pogađao u 39, 62. i 67. minuti.

U preostalim susretima igranim večeras nije bilo većih iznenađenja…

Manchester City je novom pobjedom, ovaj put protiv Shakhtara stigao do sedmog trijumfa u nizu u svim takmičenjima, i nema sumnje da je ekipa Pepa Guardiole uhvatila savršenu formu. Jasmin Mešanović u porazu Maribora na gostovanju kod Seville u igru je ušao u 88. minutu utakmice.