Liga prvaka: Višća asistent u remiju Basaksehira

visca

Basaksehir, za koji nastupa bh. reprezentativac Edin Višća je u trećem pretkolu Lige prvaka remizirao protiv Club Bruggea (3:3).

Brugge je vodio s 2:0 golovima Bonaventure i Denswila, ali je onda gostujući sastav preko Elie i Mossora koji je bio dvostruki strijelac preokrenuo rezultat na 2:3 da bi konačan rezultat postavio Denswil drugim golom u 79. minuti utakmice.

Višća je upisao asistenciju za drugi pogodak Mossora.

Fudbaleri slovenskog Maribora su u prvom meču trećeg pretkola Lige prvaka savladali islandski Hafnarfjordur rezultatom 1:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Domaćini su u prvom poluvremenu imali nekoliko izglednih prilika, ali se na odmor ipak otišlo kod rezultata 0:0.

Maribor je i u drugom poluvremenu nastavio s dominacijom, pa su već u 54. minuti golom Brazilca Marcosa Tavaresa došli do prednosti.

Do kraja utakmice Maribor je imao još nekoliko izglednih prilika, ali ih nije uspio realizirati, pa je meč završen minimalnom pobjedom domaćina sa 1:0.

Uzvratni meč na Islandu je na programu u srijedu, 2. avgusta, u 20:30 sati.