Liga za prvaka: Sarajevo srušilo Slobodu na Tušnju

sloboda-sarajevo333

Nogometaši Srajeva u 2. kolu Lige za prvaka u Tuzli su pobijedili ekipu Slobode sa 2:0 (0:0).

Strijelci za Bordo tim bili su Anel Hebibović u 55. i Elvis Sarić u 5. minuti sudijske nadoknade.

Ekipa trenera Mehmeda Janjoša revanširala se Tuzlacima za poraz iz zadnjeg kola Premijer lige i ostala u vrhu tabele u utrci za prvaka.

Na početku susreta obje ekipe imale su po jednu polupriliku, nakon čega je uslijedio period izjednačene igre bez većih šansi pred oba gola.

U finišu prvog dijela Sarajevo je imalo dobru priliku da povede, ali Mersudin Ahmetović šutirao je preko gola.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti koji su poveli u 55. minuti. Akciju je započeo Edin Rustemović koji je oteo loptu, odigrao pas do Duljevića, koji je uputio loptu ka golu. Njegov šut zaustavio je golman Tuzlaka Adnan Hadžić, a odbijenu loptu u mrežu sproveo je Anel Hebibović.

U posljednjih 20-ak minuta domaći igrači imali su inicijativu, ali nisu uspjeli da dođu do izjednačenja.

Konačni rezultat postavio je Elvis Sarić, koji je u petoj minuti nadoknade pogodio iz slobodnog udraca.