Liverpool slavio protiv Arsenala, Kolašinac nije igrao (VIDEO)

liverpool arsenal33

U derbiju trećeg kola engleske Premier lige Liverpool je s ubjedljivih 4:0 na domaćem terenu porazio Arsenal, čime je zauzeo drugu poziciju na tabeli, prenosi Anadolu Agency (AA).

Liverpool je utakmicu započeo ofanzivnije, a dobru igru “redsi” su krunisali golom Roberta Firmina u 17. minuti.

Sadio Mane je u 40. minuti udvostručio prednost, a s tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

Treći strijelac za klub sa Anfielda bio je Muhamed Salah, koji je u 57. minuti poslije kontre zatresao mrežu Petra Cecha.

Daniel Sturridge postigao je četvrti gol za Liverpool u 77. minuti, tri minute nakon što je ušao na teren umjesto Manea.

Arsenal je utakmicu završio bez ijednog upućenog udarca u okvir Liverpoolovog gola, a bh. reprezentativac Sead Kolašinac susret na Anfieldu je odgledao sa klupe za rezervne igrače.

“Tobžije” nakon tri odigrana kola zauzimaju 16. poziciju sa samo tri osvojena boda.