Mađari slavili nad favorizovanim Austrijancima

madjarska austrija11

Nogometaši Mađarske pobijedili su Austriju s 2:0 (0:0) u meču prvog kola grupe F Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Golove za Mađarsku postigli su Adam Szalai u 52. i Zoltan Stieber u 87. minutu.

Austija je u ovom meču važila za favorita, a već u prvom napadu te selekcije Alaba pogađa stativu mađarskog gola. Austrija je u prvom poluvremenu imala nekoliko šansi za vodstvo, dok je s druge strane jedinu priliku za Mađarsku u prvih 45 minuta propustio Dzsudzsak pred sami kraj poluvremena.

Drugo poluvrijeme počelo je u mnogo snažnijem ritmu. Ekipe su se smjenjivale u napadima, a Mađari dolaze u vodstvo u 52. minutu preko snalažljivog Szalaija. Četiri minuta kasnije veliki problem za Austriju nastaje nakon što je Dragović dobio drugi žuti karton i morao napustiti teren.

Mađarska je s igračem više sve češće prijetila iz kontranapada, dok je Austrija svim silama pokušavala doći do poravnanja.

Konačni rezultat i pobjednika ovog meča postavio je Stieber, koji je pred sami kraj utakmice nakon odličnog kontranapada Mađara lobovao golamana Austrije Almera.

U drugom meču grupe F večeras od 21 sati igraju Portugal i Island.