Maestralna asistencija Anela Hadžića u meču protiv Bursaspora

FUSSBALL – BL, Sturm vs WAC

Anel Hadžić, bh. reprezentativac koji je ovih dana obukao dres turskog Eskisehirspora bio je sjajan u meču njegovog kluba protiv Bursaspora, u okviru turskog Kupa.

Njegov tim je u susretu 6. kola turskog Kupa poražen od Bursaspora s 2:3, no Hadžić će taj meč ipak pamtiti po lijepom.

Posebno 37. minutu utakmice kada je maestralno uposlio Omera Canbirdija koji je postigao gol za vodstvo Eskisehira od 1:0.

Nakon toga su gosti potpuno okrenuli rezultat, da bi samo dva minuta prije kraja Hadžić izborio penal iz koji je u gol pretvorio Kamil Corekci. No, samo minutu kasnije, već u narednom napadu koncentracija domaćih je popustila i Bursa je postigla gol za konačnih 3:2.

Esiksehir se ovim nesretnim porazom oprosto od Kupa. U nastavku sezone ostaje im samo jedan zadatak, a to je osigurati ostanak u elitnom društvu turskog nogometa. Upravo iz tog razloga čelnici kluba doveli su nekoliko pojačanja u zimskom prelaznom, roku a među njima i reprezentativca BiH.