premiership

Manchester City bez milosti, Arsenal više nije lider

city screenshot

Drugi tim iz Manchestera je na svom Old Traffordu golom Brune Fernandesa iz 39. minute savladao Aston Villu

U terminu od 15 sati, odigrana su četiri meča Premier lige, a pobjede u dva najzanimljivija meča slavili su timovi iz Manchestera.

Građani su bili bolji od Fulhama. rezultatom 1:2. Već u trećoj minuti sjajni Erling Haalanda je zatresao mrežu domaćina iz penala, za njega je to bio 50. gol u sezonu, već od 15. minute rezultat na semaforu bio 1:1, a strijelac izjednačujućeg gola bio je Carlos Vinicisu.

Pobjednički gol djelo je Alvareza u 36. minuti, a asistirao mu je Mahrez. City je ovom pobjedom preuzeo prvo mjesto na tabeli Premier lige 76 bodova, jedan više u odnosu na Arsenal, ali i utakmicom manje.

Drugi tim iz Manchestera je na svom Old Traffordu golom Brune Fernandesa iz 39. minute savladao Aston Villu i ostao na četvrtom mjestu tabele sa 63 osvojena boda.