Manchester City remijem u Newcastleu se oprostio od borbe za titulu

bruyne

Fudbaleri Newcastlea i Manchester Cityja odigrali su neriješeno 1:1, u duelu 34. kola Premiershipa.

Gosti iz Manchestera su se ovim remijem i definitivno oprostili od borbe za titulu, a do kraja sezone će pokušati da obezbijede plasman u Ligu prvaka.

City sada ima 61 bod na trećem mjestu, jedan više od Arsenala i pet više od Manchester Uniteda uz meč više.

Sa druge strane, Newcastle ima 29 bodova i u preostale četiri utakmice će pokušati na volšeban način da izbjegne ispadanje u Championship.

Gosti su dobro počeli i poveli su u 15. minutu golom Kuna Aguera. Argentinac je bio u očiglednom ofsajdu poslije centaršuta Kolarova, ali se sudija nije oglasio. Bio je to jubilarni 100. pogodak Aguera u Premiershipu

Ipak, u nastavku meča City nije uspio da sačuva prednost, a bod domaćinu već u 31. minutu donio je Anita.