Premijer liga BiH

Mašić Zrinjskom donio pobjedu protiv Slobode

zrinjski slavlje sloboda (1)

U 5. kolu Premijer lige BiH ekipa Zrinjskog je slavila na domaćem terenu protiv Slobode rezultatom 1:0.

Prvu veću priliku imao je domaći tim u 5. minuti. Bilbija je šutirao, ali je pogodio okvir gola. Isti igrač je u 14. minuti ponovo zaprijetio, ali Golubović je ovoga puta sjajno odbranio.

Sedam minuta kasnije Zrinjski stiže do vodstva. Todorović je šutirao, a lopta se odbila ponovo njemu u noge nakon čega je uposlio Mašića koji pogađa za 1:0.

U samom finišu prvog dijela Golubović je još jednom spasio svoj tim. Ovog puta je nakon kontre šutirao Mašić, ali je lopta promjenila putanju nakon što se odbila od jednog igrača Slobode, ali to nije omelo Golubovića koji sjajno interveniše.

U drugom poluvremenu u nekoliko navrata su pokušavale obje ekipe, ali nijedna prilika nije bila dovoljno opasna.