na koševu mogu odahnuti

Matić srušio Zrinjski u posljednjim minutama hercegovačkog derbija

nk-siroki-brijeg-zrinjski-08

Fudbaleri Širokog Brijega i Zrinjskog odigrali su 41. hercegovački derbi u historiji u 27. kolu BHT Premijer lige BiH.

Nakon 90 minuta igre rezultat je bio 1:0, a strijelac je bio Bernardo Matić u 90. minuti.

U prvom poluvremenu nije bilo uzbuđenja, a jedinu pravu priliku imali su gosti kada je Ivan Čurjurić ubacio iz kornera, a Bagarić glavom izbacio loptu ispred Jakovljevića.

U nastavku su ponovo igrači Zrinjskog propustili kada je Gojković sa svega nekoliko metara šutirao, a Bilobrk odbranio njegov udarac.

Igrala se 90. minuta kada je Široki Bijeg došao do pobjede. Rezervista Stanić je izveo korner, na drugoj stativi je bio Bernardo Matić, koji dobro skače, i pogađa mrežu Brkića za veliko slavlje domaćih navijača.