Premijer liga BiH

Meč pun uzbuđenja: Radnik i Krupa podijelili bodove, Kaljanac isključio tri igrača

29/11/2020

Radnik i Krupa su podijelili bodove u napetom duelu rivala koji će se ove sezone evidentno boriti za opstanak u Premijer ligi BiH

Nakon početnog ispitivanja snaga, Krupljani u vodstvo dolaze u 17. minuti. Neoprezan je bio Popara, kojem ispred šesnaesterca oduzima loptu Dujaković, a zatim pogađa donji kut Kozićevog gola – 0:1.

Domaći su potom izveli nekoliko opasnih napada, ali najčešće su u zadnji trenutak njihovi udarci bili izblokirani od strane angažovane Krupine odbrane.

Rezultat se tako nije mijenjao do odlaska ekipa na odmor, da bi Radnik nastavio vršiti pritisak i u drugom poluvremenu.

Bila je očita nervoza između dvije ekipe, a tenzije su izašle na vidjelo u 63. minuti, kada je nakon grubog faula Filipovića nastala opšta gužva koja je zamalo rezultirala fizičkim obračunom. Na koncu je sudija Haris Kaljanac dodijelio po crveni karton Filipoviću i Koraksiću.

Kako je meč odmicao, djelovalo je da će Krupa ostvariti pobjedu, ali u 78. minuti Radnik ipak dolazi do egala. Strijelac je bio Vladimir Bradonjić, koji se u gužvi izborio za prostor i preciznim udarcem zatresao mrežu gostiju.

Sedam minuta prije kraja Krupa je imala sjajnu šansu da opet dođe u vodstvo, ali Maksimović u kontranapadu pogađa stativu. Nakon toga Kaljanac je pokazao još jedan crveni, Popara je morao u svlačionicu nakon što je u rekordnom roku zaradio dva žuta kartona, tako da je Radnik ostao s devet igrača na terenu.

Krupa je zatim imala još jednu nevjerovatnu priliku, međutim Puzigaća u nadoknadi s pet metara pogađa prečku.

Do završetka rezultat se stoga ipak nije mijenjao, dva “davljenika” su se morala pomiriti sa podjelom bodova, iako će obje ekipe imati za čim žaliti.