1.hnl

Menalo donio pobjedu Dinamu na otvaranju sezone

BiH ostala bez plasmana na SP u Kataru
13.11.2021., stadion Bilino polje, Zenica - Kvalifikacijska utakmica za Svjetsko prvenstvo, grupa D, Bosna i Hercegovina - Finska. Luka Menalo. Photo: Armin Durgut/PIXSELL

Bosanskohercegovački reprezentativac Luka Menalo donio je pobjedu Dinamu Zagrebu nad Lokomotivom (3:2) u 1. kolu nove sezone HNL-a.

Lokomotiva je povela u 4. minuti preko Sandra Kulenovića, a u 22. minuti Ibrahim Alijui je u potpunosti utišao Maksimir.

No, onda je trener Dinama u igru uveo novog napadača Josipa Drmića koji je donio poravnjanje. Bivši napadač Rijeke je pogađao u 25. i 34. minuti.

Činilo se da će “Modri” i “Lokosi” podijeliti bodove, a onda je bh. reprezentativac Luka Menalo u sudijskoj nadoknadi pogodio za slavlje Dinama.

Menalo je u igru ušao 77. minuti, dok drugi reprezentativac BiH u redovima “Modrih” Amer Gojak nije bio u rosteru.