Messi i društvo u osmini finala Svjetskog prvenstva!

arg slavlje

Nogometaši Argentine plasirali su se u osminu finala Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Lionel Messi i društvo pobijedili su teškom mukom Nigeriju rezultatom 2:1, a u prilog im je išao i rezultat druge utakmice u Grupi D u kojoj je Hrvatska istim rezultatom pobijedila Island.

Prvi pogodak za Argentince postigao je Lionel Messi u 15. minuti utakmice. Izjednačili su Nigerijci početkom drugog poluvremena kada je Moses bio precizan sa bijele tačke.

Pobjednički pogodak za Gaučose dao je Rojo u 86. minuti i priredio veliko slavlje svojoj ekipi.

Argentinci će u osmini finala snage odmjeriti sa Francuskom koja je osvojila prvo mjesto u Grupi C.

S druge strane, Hrvatska je slavila nad Islandom golovima Badelja u 53. i Perišića u 90. minuti. Jedini pogodak za Islanđane postigao je Sigurdsson iz penala u 76. minuti.

Izabranici Zlatka Dalića će u osmini finala igrati protiv Danske.