Čudesni Argentinac

Messi opet pokazao da je “vanzemaljac”: Ovakav gol iz ove pozicije nikad niko nije zabio (VIDEO)

messi

Mnogi su komentarisali kako se radi o Panenki, ali iz slobodnog udarca

Barcelona je u katalonskom derbiju savladala Espanyol sa 2:0, a protagonista pobjede bio je, pogađate, Lionel Messi.

Uprkos teškom prvom poluvremenu u kojem nije bilo pogodaka.

Kako se moglo i pretpostaviti, domaćin je od početka do kraja dominirao, držao loptu u nogama, napadao i prijetio, ali Espanyolova obrana nije popuštala.

U drugom poluvremenu, Barcelona je počela pravu ofanzivu, a golman Sanchez je kapitulirao u 72. minuti nakon čudesnog šuta Lionela Messija iz slobodnjaka.

Mnogi su komentarisali kako se radi o Panenki, ali iz slobodnog udarca.

Kasnije je Argentinac nakon fantastične kontre Barce postigao novi gol i zaključio utakmicu.

Barcelona ostaje uvjerljivo prva sa 67 bodova, dok 11 bodova manje ima Atletico koji večeras gostuje Alavesu, a čak 15 Real Madrid koji također ima utakmicu manje.

Pogledajte Messijevo novo remek-djelo u nastavku.