Panika u barceloni

Messi se ponovo povrijedio, Valverde ga morao zamijeniti

messi

Lionel Messi sinoć je nakon povrede i dužeg vremena bio starter u Barceloni u utakmici protiv Villareala.

Messi je odigrao tek poluvrijeme, nakon čega ga je na terenu zamijenio Osumane Dembele.

“Messi je osjetio nelagodu u aduktoru. Nismo željeli ništa rizikovati”, poručio je nakon utakmice Barcin trener Ernesto Valverde.

Ipak, detalji povrede znat će se nakon rezultata ljekarskih testova, a to bi se trebalo dogoditi već danas.

U prvim susretima 6. kolu španskog nogometnog prvenstva Barcelona je u utorak svladala Villarreal rezultatom 2:1, Betis je bio bolji od Levantea 3:1, dok su Valladolid i Granada odigrali 1:1.

Golovima Francuza Antoina Griezmanna u 6. i Brazilca Arthura u 15. Barcelona je došla do treće pobjede, dok je jedini gol za goste zabio Santi Cazorla u 44. minuti. Katalonci su tako donekle popravili loš dojam starta prvenstva.

Ostale utakmice šestog kola igraju se u srijedu i četvrtak, a trenutno su na vrhu ljestvice Granada, Athletic i Real Madrid sa po 11 bodova. Barcelona, Real Sociedad, Sevilla i Atletico Madrid imaju po 10 bodova.