Šesnaestina finala

Milan izbacio Zvezdu iz EL, Gobeljić tragičar

Velike prilike promašili su Gobeljić u 69. i Aleksandar Katai u 82. minuti

Crvena zvezda je kao gost remizirala protiv Milana (1:1) u uzvratnoj utakmici šesnaestine finala Europa lige te se oprostila od ovog natjecanja pošto je italijanska ekipa postigla više golova u gostima (u Beogradu je bilo 2:2).

Tragičar Zvezde bio je Marko Gobeljić koji je skrivio penal, a onda pri rezultatu 1:1 promašio čisti zicer. Sve je zaokružio drugim žutim kartonom zbog kojeg je napustio teren 20 minuta prije kraja utakmice.

Strijelac za Milan bio je Franck Kessié u sedmoj minuti kada je pogodio iz penala koji je skrio Gobeljić nakon igranja rukom u kaznenom prostoru. Gol za Zvezdu postigao je El Fardou Ben u 24. minuti.

Trener beogradske ekipe Dejan Stanković u najavi utakmice je izjavio da će “Milanu skupo prodati svoju kožu”.

To se upravo i desilo jer je Zvezda odigrala odličnu utakmicu i uz samo malo više sreće mogla je do osmine finala.

Velike prilike promašili su Gobeljić u 69. i Aleksandar Katai u 82. minuti. U oba slučaja na semaforu je stajalo 1:1, a Zvezda je i prije izjednačenja pogodila prečku nakon udarca Bena u 22. minuti.

Koliko je trener Milana Stefano Pioli strahovao za poraz najbolje pokazuje njegov potez na poluvremenu kada je u igru s klupe poslao Zlatana Ibrahimovića i Antu Rebića.

Na kraju je ostalo 1:1 i Milan se plasirao u osminu finala takmičenja.