Milan na San Siru raspršio sve snove Intera o tituli

bacca inter

Derbi Della Madonnina odigran je večeras na San Siru, i malo ko je očekivao, osim najoptimističnijih navijača Milana, da će završiti kako je završio. Milan je deklasirao svog gradskog rivala Intera s 3:0 u prekrasnoj atmosferi pred do posljednjeg mjesta ispunjenim tribinama (fotogalerija).

Alex je načeo “goste” u 35. minutu, i sve do 20-tak minuta prije kraja rezultat je bio 1:0. A, onda je Inter umjesto u igri, za sedam minuta završio u dubokom ponoru. Icardi je u 70. minutu promašio penal. Kazna je stigla munjevito. Prvo je u 73. minutu pogodio Carlos Bacca, možda i najbolja napadačka investicija uoči početka sezone u Seriji A, a tačku na stavio je M'Baye Babacar Niang četiri minuta kasnije za konačnih 3:0.

Bacci je to bio 10 gol ove sezone u Seriji, a Niangu drugi.

Nakon 22 odigrana kola, Inter na četvrtoj poziciji zaostaje devet bodova iz lidera Napolija, ali i dalje samo bod iza Fiorentine, koja se nalazi na trećoj poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Milan je sada od kvalifikacija za LP daleko samo šest bodova.