Kvalifikacije za EP

Minimalan poraz U-21 reprezentacije u Trstu

mlada reprezentacija bih nsbih (1)

Bh. tim kvalifikacije završava 3. juna gostujućom utakmicom sa Republikom Irskom

U-21 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Trstu od Italije sa 0:1 u utakmici kvalifikacija za EURO 2023.

Domaćin dolazi do prednosti u 14. minuti, a strijelac je bio Nicolò Rovella.

Bh. tim je u 18. minuti zaprijetio preko Amara Begića čiji je udarac završio pored gola. Isti igrač nije imao sreće ni u 30. minuti kad su ga izblokirali italijanski defanzivci.

Italijani su imali dva dobra pokušaja u drugom poluvremenu, ali Giacomo Quagliata i Emanuel Vignato nisu bili precizni. Lorenzo Colombo je imao dobru priliku u 70. minuti, međutim Nikola Ćetković odlično interveniše.

Do kraja više nije bilo većih prilika. Bh. tim kvalifikacije završava 3. juna gostujućom utakmicom sa Republikom Irskom.