Minimalne pobjede Želje i Sarajeva, Tandir spasio Slobodu (FOTO/VIDEO)

zeljo

Fudbaleri Željezničara danas su na stadionu Grbavica pobijedili ekipu Mladost Doboj Kaknja rezultatom 1:0, u okviru 20. kola Premijer lige BiH.

Jedini pogodak na utakmici postigao je napadač “plavih“ Ivan Lendrić u 21. minuti susreta, nakon što se dobro snašao u šesnaestercu poslije kornera.

Tim s Grbavice bio je bolja ekipa na terenu, ali je i Mladost u određenim periodima meča pružala dobar otpor.

U prvom poluvremenu su gosti imali dobru priliku preko Sinana Ramovića u 9. minuti koji je izašao sam pred golmana Željezničara Vedrana Kjosevskog, ali je uputio neprecizan udarac.

Početkom drugo dijela utakmice, domaćinima je Zajko Zeba mogao donijeti veću prednost ali je s oko 16. metara šutirao pored stative.

FK Željezničar – FK Mladost DK / 1:0 Lendrić by mediabh

Dvadeset minuta prije kraja utakmice Mladost je mogla do izjednačenja ali je šut Almira Aganspahića iz neposredne blizine, golman Kjosevski sjano odbranio.

Do kraja je Željezničar uspio iskontrolisat utakmicu i upisao nova tri vrijedna boda.

Nogometaši Slobode na stadionu Tušanj u Tuzli pobijedili su ekipu  Metalleghea sa 2:1 (1:1) u 20. kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Gosti iz Jajca poveli su golom Antonija Vidovića u 13. minuti, ali su Tuzlaci uspjeli do kraja prvog dijela da poravnaju rezultat preko Asima Zeca u 41. minuti.

Ekipa Slobode je dva kola prije kraja prvog dijela prvenstva došla do izuzetno važene pobjede u borbi za mjesto u Ligi za prvaka, u samom finišu susreta iz penala, koji je realizirao Ismar Tandir u 90. minuti.

FK Sloboda – NK Metalleghe-BSI 2:1 [Golovi] (4… by mediabh

Na gostovanju na Otoci u okviru 20. kola Premijer lige BiH izabranici trenera Mehmeda Janjoša slavili su danas protiv posljednjeplasiranog Olimpica s 1:0.

Strijelac jedinog gola bio je Said Husejinović u 60. minuti.

Utakmica nije obilovala prilikama, a nešto ofanzivniji bili su gostujući igrači. Ipak, na pogodak su morali čekati sve do 60. minute kada je iskusni Husejinović primio loptu u šesnaestercu Olimpica i sa desetak metara šutirao i pogodio gol.

Sarajevo je do kraja imalo još dvije prilike ali se rezultat nije mijenjao.

FK Olimpic – FK Sarajevo / 0:1 Husejinović by mediabh

Ovom pobjedom ekipa s Koševa zadržala je priključak za vodećim Zrinjskim, dok je Olimpik ostao prikovan za dno tabele s malim izgledima da sačuva premijerligaški status.