Svjetsko prvenstvo

Mnogi smatraju da je Maroko sinoć oštećen za penal, VAR nije ni provjeravao situaciju

penal

VAR tu situaciju nije ni pogledao

Prvo poluvrijeme polufinalnog ogleda Svjetskog prvenstva između Francuske i Maroka obilježila je kontroverzna situacija u francuskom šesnaestercu. U 27. minuti, pri vodstvu Francuske 1:0, u duelu su se našli Francuz Theo Hernandez i Marokanac Sofiane Boufal.

Obojica su pali, Hernandez je duže ostao ležati, a meksički sudija Cesar Arturo Ramos označio je prekršaj Marokanca i dodijelio mu žuti karton. Ipak, ta je odluka u najmanju ruku sumnjiva. Hernandez je lijevom nogom gurnuo loptu, ali zatim izgubio kontrolu nad njom, dok je desnom nogom sapleo Boufala. VAR tu situaciju nije ni pogledao.

Većina onih koji su gledali utakmicu na društvenim mrežama slaže se da je sudac pogriješio te da je trebao biti dosuđen kazneni udarac za Maroko.

“Hernandez je izgubio kontrolu nad loptom, srušio protivnika, a Boufal je dobio žuti?”, “Nije li ovo penal za Maroko? Kakva bizarna odluka”, “Čisti penal, pljačka Maroka! Gdje je VAR?” komentari su kakvi dominiraju na Twitteru.