futsal

Mostar SG u gradskom derbiju bolji od Zrinjskog, pobjeda Centra u Tuzli

staklograd

Ekipa Mostar Stari Grad Staklorad pobijedila je večeras u gradskom derbiju HFC Zrinjski rezultatom 3:2 u sedmom kolu Premijer lige BiH u futsalu.

Mostar je ovom pobjedom preuzeo lidersku poziciju na tabeli, s bodom prednosti nad večerašnjim rivalom.

Domaćini su u prvom poluvremenu došli do vodstva od 2:0 preko Hrkaća i Vesića, koji su bili precizni u 13. i 18. minuti. U nastavku utakmice prvak BiH postigao je i treći gol u 29. minuti preko Aladžića. Do kraja utakmice Plemići su uspjeli samo ublažiti poraz golovima Zelenike i Ivankovića u 30. i 38. minuti.

Pobjedu u sedmom kolu upisala je i ekipa Centra iz Sarajeva, koja je u gostima pobijedila Salines sa 7:2 i izjednačila se sa Zrinjskim na drugom mjestu.

Golove za Centar postigli su Salčin (15., 38.), Arsenijević (16.), Radmilović (24., 27.) Seferović (28.) i Handžić (38.), dok su strijelci za tuzlanski tim bili Buljubašić (29.) i Milanović (31.).