Mourinha spašavala klupa, Begović nije bio loš

begovic newcastle

Chelsea je u posljednjoj subotnjoj utakmici 7. kola Premiershipa jedva izvukao bod na gostovanju kod Newcastlea.

“Svrake” su bile na pragu prve pobjede ove sezone, no nakon vodstva od 2:0 u samom finišu utakmice igrači Josea Mourinha zabili su dva fantastična gola i tako izvukli bod.

Perez je u 42. zabio za vodstvo Newcastlea, a u 60. je Wijnaldum povisio na 2:0.

Mourinho potom obavio tri izmjene, uveo je u igru Falcaa, Williana i Ramiresa, a upravo posljednja dvojica su mu donije bod. Ramires je pogodio u 79. minuti, a Willian u 85. iz fantastičnog slobodnog udarca za konačnih 2:2.

Asmir Begović branio je svih 90 minuta, i ne može ga se kriviti niti za jedan od dva primljena gola. Chelseajeva zadnja linija jednostavno “statira”. Plavci imaju drugu najlošiju odbranu trenutno u Premiershipu (14 primljenih golova, kao i Leicester). Samo je odbrana Sunderlanda primila više golova, 16.

Chelsea je tek na 15. mjestu sa samo dvije pobjede i 8 bodova u 7 utakmica.

Manchester United se novom pobjedom probio na čelo Premiershipa.