premiership

Mourinho neće po lijepom pamtiti povratak na Old Trafford

ole mou

Manchester United je u derbiju 15. kola Premiershipa golovima Marcusa Rashforda pobijedio Tottenham 2:1 i prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede.

United je poveo u 6. minuti golom Marcusa Rashforda, a Spursi izjednačili preko Allija šest minuta prije kraja poluvremena.

Pobjedu Unitedu donio je Rashford iz penala koji je sam izborio u 48. minuti. Jose Mourinho se večras vratio na Old Trafford, no taj povratak neće mu ostati u lijepom sjećanju.

Bio je to 35. poraz Spursa u Premier ligi od Crvenih đavola. Niti jedan tim ih nije toliko puta porazio otkada se igra Premier liga Engleske.

Tottenham je četvrtu utakmicu zaredom primio dva gola, što im se nije desilo još od 2015. godina kada ih je vodio Mauricio Pochettino.

Leicester je s 2:0 slavio protiv Watforda i jedini je tim u Liverpool koji u zadnjih pet utakmica ima svih pet pobjeda.

Chelsea je s 2:1 savladao Aszton Villu, dok je Southampton s istim rezultatom bio bolji od Norwicha. Wolvesi su s 2:0 bili bolji od West Hama.