premiership

Moyes debitovao pobjedom, Ancelotti porazom, Vrančić igrao cijelu utakmicu

Sebastian Haller

Odigrane su još tri utakmice 21. kola engleskog Premiershipa. David Moyes je večeras prvi put vodio ekipu West Hama u novom mandatu, a ovakav debi nije mogao ni sanjati.

Čekićari su ugostili Bournemouth i slavili s visokih 4:0, a pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu.

Mark Noble je u 17. minuti doveo West Ham u vodstvo, da bi Sebastian Haller osam minuta kasnije briljantnim golom, šestim ove sezone u Premiershipu, udvostručio vodstvo na 2:0.

Noble je u 35. minuti bio siguran i s bijele tačke, i već tada je bilo jasno da će tri boda ostati na Olimpijskom stadionu u Londonu. Konačnih 4:0 je u nastavku postavio Felipe Anderson.

Manchester City je ugostio Everton predvođen Carlom Ancelottijem, a iskusni stručnjak je doživio svoj prvi poraz na klupi Karamela.

Građanima je trijumf od 2:1 donio sjajni Gabriel Jesus koji je bio strijelac oba gola, a jedini gol za Everton postigao je Richarlison.

Norwich i Crystal Palace su remizirali na Carrow Roadu sa 1:1.

Strijelci su bili Cantwell i Wickham, a bh. internacionalac Mario Vrančić je na terenu proveo svih 90 minuta.

U posljednjoj utakmici igraju Arsenal i Manchester United.