Mustafi i Schweinsteiger za pobjedu Njemačke

njemacka – ukrajina

U posljednjoj utakmici današnjeg programa na Evropskom prvenstvu u fudbalu, koje se održava u Francuskoj, reprezentacija Njemačke savladala je na stadionu Pierre-Mauroy u Lilleu selekciju Ukrajine rezultatom 2:0.

Aktualne svjetske prvake u vodstvo u 19. minutu doveo je Shkrodran Mustafi, koji je u trenutku izvođenja slobodnog udarca Tonija Kroosa iskoristio „blokove“ i nadvisio Sergeja Sydorchuka u skoku.

Ukrajinci su do kraja prvog poluvremena napadali, a Andriy Yarmolenko u 39. je postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda.

Ukrajinci su imali nekoliko prilika da remiziraju, ali nisu uspjeli savladati najboljeg golmana svijeta Manuela Neuera.

Prilike da učvrste vodstvo imali su i Nijemci, ali ih nisu iskoristili sve do 92. minute kada je Bastian Schweinsteiger uz sjajan centar šut Mesuta Ozila iskusno savladao ukrajinskog čuvara mreže.

U drugom kolu grupe „C“ 16. juna će se sastati Ukrajina–Sjeverna Irska i Njemačka-Poljska, dvije reprezentacije koje nakon današnjih pobjeda prvog kola dijele prvo mjesto tabele sa tri boda i uz bolju gol razliku Nijemaca.