Nagrada iz UEFA-e za junaka Zrinjskog

zvonimir kožulj

Plasmanom u grupnu fazu Zrinjski je zaradio 3,6 miliona eura

Nakon sinoćnjeg trijumfa Zrinjskog nad AZ Alkmaarom od 4:3, za igrača utakmice izabran je Zvonimir Kožulj.

Kožulj je u igru ušao na poluvremenu utakmice kada su gosti iz Nizozemske vodili sa 0:3.

Uspio je Kožulj već u 48. minuti igre postići sjajan gol za 1:3, da bi u 81. minuti na asistenciju Matije Malekinušića postigao gol za za potpuni preokret.

Ne samo da je Kožulj proglašen za igrača utakmice protiv Nizozemaca. Izabran je i za najboljeg nogometaša prvog kola Konferencijske lige.

Podsjećamo, Zrinjski je, odigravši utakmicu protiv AZ-a u 1. kolu Konferencijske lige, postao prvi klub iz Bosne i Hercegovine koji je zaigrao u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja.

Naš prvak je tako zaradio pola miliona eura. Toliko UEFA daje za pobjedu u grupnoj fazi Konferencijske lige.