Najbolje Džekine utakmice u dresu Cityja (VIDEO)

dzeko kisa

Edin Džeko završio je četveroipolgodišnji boravak u Manchesteru. U nebeskoplavom je dresu bio prvak Engleske, zabio je i četiri gola na utakmici, više puta po dva, a jedino nikad nije zabio Chelseaju.

Portal Goal.com se prisjetio njegovih najboljih utakmica za Manchester City.

28. 8. 2011. | Tottenham – Manchester City 1:5 – Zabio je četiri gola, bilo je to treće kolo, a već ih je imao šest na kontu, nikad bolji početak sezone u karijeri.

23. 10. 2011. | Manchester United – Manchester City 1:6 – Džeko je ušao u 70. minuti i zabio dva gola u toj nezaboravnoj pobjedi, nakon koje su građani pobjegli “đavolima” pet bodova.

13. 5. 2012. | Manchester City – QPR 3:2 – City je u posljednjem kolu gubio s 2:1 do 90. minute, da bi u ludoj sudačkoj nadoknadi najprije Džeko (koji je ušao u 69. minuti) u 92. izjednačio, pa Nasri u 94. zabio za pobjedu i prvi naslov prvaka Cityja nakon 44 godine! Na gol razliku su iza sebe ostavili Manchester United! Može li slađe…

13.1. 2013. | Arsenal – Manchester City 0:2 – Džeko je promašio jedanaesterac, zabio gol, bio igrač utakmice i pokazao majicu “Za Moje Mahalce”.

18. 8. 2013. | Manchester City – Newcastle 4:0– Jedina od izabranih utakmica u kojoj nije zabio gol, ali odigrao je vrhunski.

30.10. 2013. Newcastle – Manchester City 0:2 – Plavi su u liga kupu pobijedili nakon produžetka, Džeko je najprije asistirao Negredu, a potom sam zabio drugi.

3. 3. 2014. | Everton – Manchester City 2:3 – Edin je postigao dva pogotka u pobjedi kojom je City u 36. kolu preskočio Liverpool i Chelsea, vratio se na vrh i načinio velik korak ka naslovu.

27. 9. 2014. | Hull – Manchester City 2:4 | Džeko je taj dan zabio dva gola.