portugal

Najluđa utakmica godine: Izveli sedam igrača protiv Benfice, primili sedam golova pa odustali

benf

Već u 24. sekundi domaćin je zabio autogol

U Portugalu je prekinut najluđi susret godine, u kojem je Belenenses protiv Benfice na teren izveo ukupno devet igrača, od čega dva golmana, zbog čega je za poluvrijeme primio sedam golova.

Rezervni golman obukao dres i igrao

Utakmica se igrala u okviru 12. kola portugalske lige, a Belenenses je na raspolaganju imao samo sedam igrača i dva golmana (Alvaro Ramalho na golu i Joao Monteiro na terenu), jer su skoro svi ostali nogometaši bili zaraženi koronavirusom.

Prema pisanju portugalskih medija, iz Belenensesa navodno nisu ni tražili da se utakmica odgodi.

Predsjednik plakao na poluvremenu

Već u 24. sekundi domaćin je zabio autogol, a do kraja poluvremena Benfica je vodila rezultatom 7:0. U tim trenucima kamera je snimila predsjednika Belenensesa Ruija Pedra Soaresa kako plače.

Potom se duže od predviđenog čekao nastavak susreta, a onda je Belenenses na teren poslao samo sedam igrača. Po nastavku igre Joao Monteiro, golman koji je ovaj put igrao, zbog povrede je morao napustiti teren, tako da je domaćin ostao s ukupno šest igrača, što je bio dovoljan razlog da se utakmica prekine zbog nedovoljnog broja nogometaša.