Nakon 19 godina Milan je pao na Sardiniji

cagliari_milan

Prvi put nakon 1998. godine i čak 26 odigranih međusobih utakmica Cagliari je uspio srušiti Milana. Ekipa Massima Rastellija svladala je Rossonere s 2:1 na Sardiniji u posljednjem 38. kolu Serie A i tako prekinula crni niz protiv rivala sa San Sira.

Domaćin je poveo u 17. minuti preko Joaoa Pedra, koji je svladao Gianluigija Donnarummu. Gosti su mogli izjednačiti u 63, ali je 19-godišnji vratar i debitant Luca Crosta odbranio penal Carlosu Bacci.

Ipak, u 72. minuti Milan je dobio novi penal, a Gianluca Lapadula zabio za 1:1.

No, do kraja je Gabriel Paletta dobio crveni karton u 75, a Cagliari stigao do pobjede u trećoj minuti sudačke nadoknade. Nakon slobodnog udarca Donnarumma je odbio loptu, a Fabio Pisacane stigao do nje i zabio za veliko slavlje.

Na kraju je Cagliari stigao do 11. mjesta s 47 bodova, dok je Milan u prošlom kolu osigurao šestu poziciju i plasman u kvalifikacije za Evropa ligu na ljeto.