Copa Libertadores

Nakon River Platea u finale se plasirao i Flamengo

flamengo

Nakon 1:1 u prvom duelu u kojem je domaćin bio Gremio, Flamengo na Maracani slavio sa velikih 5:0

Fudbaleri Flamenga u revanšu polufinala Copa Libertadoresa su deklasirali brazilskog rivala Gremio rezultatom 5:0 i plasirali se u finale, gdje ih čeka argentinski River Plate, prenosi Anadolu Agency (AA).

Nakon 1:1 u prvom duelu u kojem je domaćin bio Gremio u noći sa srijede na četvrtak po srednjoevropskom vremenu očekivao se uzbudljiv revanš na legendarnoj Maracani, ali se desilo potpuno suprotno. Flamengo je odigrao fenomenalnu utakmicu, posebno u drugom poluvremenu i stigao do velike pobjede. Seriju golova otvorio je Bruno Henrique u 42. minuti utakmice, da bi u nastavku pogađali u dva navrata Gabriel, te po jednom Pablo Mari i Rodrigo Caio za veliku pobjedu 5:0.

Tako će Flamengo imati priliku da skine River Plate sa južnoameričkog trona. Finale Copa Libertadoresa će se igrati 23. novembra u čileanskom Santiagu.