premijer liga bih

Nakon Sarajeva i Zrinjskog, kiksao i Borac

Borac-Siroki-1 (1)

Borac je tek u osmoj utakmici kod kuće ove sezone prosuo prve bodove. Nakon sedam pobjeda na Gradskom stadionu, prvi remi došao je u duelu 16. kola Premijer lige BiH protiv Širokog.

Borac je protiv Širokobriježana poveo u 14. minutu i vodio sve do 90. minuta utakmice.

Domaći su poveli golom Ziljkića nakon prilično dobrog i ofanzivnog otvaranja utakmice. Na semaforu je stajalo 1:0 sve do 90. minuta utakmice kada je rezervista Ikić sjajno pogodio glavom nakon ubačaja s lijeve strane.

Za konačnih 1:1.

Banjalučani su tako u zadnjim minutama meča ostali bez dva boda, i propustili priliku da se primaknu vrhu tabele.

Nakon pet odigranih utakmica 16. kola, kada je vrh tabele u pitanju, Željo je definitivno napravio najbolji posao. Plavi su jedini tim iz gornjeg dijela tabele koji je uspio slaviti u ovom kolu. Remizirali su i Sarajevo, Zrinjski, Široki, Velež, Borac.

Ostalo je još da svoju utakmicu 16. kola sutra odigraju Radnik i Krupa.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Rezultati 16. kola nogometne Premijer lige BiH:

Olimpik – Tuzla City 3:2 (Osmanović 5’-11m, 86’-11m, Šišić 76’ / Džafić 3’, Badji 58’)
Sloboda – Zrinjski 0:0
Velež – Sarajevo 0:0
Borac – Široki Brijeg 1:1 (Ziljkić 14’ /Ikić 90’)
Mladost Doboj Kakanj – Željezničar 0:4 (Juričić 26’, Zec 59’, Štilić 81’, Veselinović 89’)