kolumbija

Nakon skandalozno namještene utakmice oglasio se i predsjednik države

kolumbija

Zbog ovog gola su se oglasili i kolumbijski fudbaleri koji nastupaju u Evropi, ali i predsjednik države

Skandal u Kolumbiji – Union Magdalena je klasičnom namještaljkom došao do mjesta u Primeri.

U posljednjem kolu baraža za ulazak u elitni rang, Union je gostovao Ljanerosu, koji nije imao šansi da se domogne Primere.

I pored toga, poveo je 1:0 u 81. minutu, ali je onda u sudijskoj nadoknadi nestao sa terena.

Prvo je u 95. minutu izjednačio Etan Gonsalez, da bi 55 sekundi kasnije preokret donio Jonathan Segura.

Problem je, međutim, što su svi defanzivci Ljanerosa mirno stajali i sklonili se da Segura donese svom timu pobjedu, a zahvaljujući porazu direktnog konkurenta Fortaleze, i plasman u Primeru.

Zbog ovog gola su se oglasili i kolumbijski fudbaleri koji nastupaju u Evropi. Juan Cuadrado iz Juventusa je napisao da je ovo nedostatak poštovanja prema fudbalu, a Mateus Uribe iz Porta da je ovo sramota za kolumbijski fudbal.

Čelnici lige su najavili pokretanje istrage, a zbog skandala se oglasio i predsjednik Kolumbije Ivan Duque, koji je obećao zadovoljenje pravde.